Nejčastější dotazy

Jaká je správná délka holí na Nordic Walking?

Správná délka holí NW je podle výšky osoby (výpočtem výšky osoby x koeficient 0,7 = velikost holí). Ohnutá paže v lokti při uchopení rukojeti NW hole, by měla být v pravém úhlu (90°) a nebo níže, až 5 cm kratší (viz obrázek).

Jaká je správná délka holí pro běžecké lyžování?

Správná délka holí pro běžecké lyžování se vybírá podle výšky osoby. Hole na klasiku mají být na úrovni ramene (viz obrázek). Na bruslení se používají hole vyšší (záleží na zdatnosti běžkaře).

Jaké hole jsou na co? Rozdíl mezi TREKOVÝMI a NORDIC WALKING holemi.

Primární rozdíl je v tom, že trekové hole slouží jako opora při lezení po horách oproti nordic walking holím, které jsou koncipované pro chůzi. Kromě samotné konstrukce hole (treková bývá v průměru silnější a 3-dílná, aby se dala složit do batohu) a také v držadlu. U NW holí je držadlo opět užší. Co je však velkým a opravdu zásadním rozdílem je rukavička u NW holích, která je pro správnou techniku NW chůze nezbytná. Oproti tomu trekové hole mají jen obyčejný řemínek, který je pro NW chůzi naprosto nevhodný.

Jaký je rozdíl mezi karbonovou a hliníkovou holí?

Karbonová hůl je lehčí, tvrdší, ale křehčí než hliník. Karbon pohlcuje vibrace. Kvalita karbonu se udává v % obsažených v celkové holi, např. 30 % karbon znamená, že hůl obsahuje z celého množstí trubky 30 % karbonu a 70 % je sklolaminát + lepidlo. Čím větší % karbonu je hůl tvrdší (nepropruží) a je kvalitnější (100% karbonová hůl je hůl závodní).
Hliník je těžší než karbon. Při stejné gramáži hole není hliník tak pevný jako karbon, ale při ohnutí se hůl dá narovnat zpět a karbon se zlomí.

Jaká je správná technika chůze s holemi NW?

Správná technika chůze je pohyb střídavý (viz obrázek 1). Důležitý je nášlap nohy a správný odraz chodidla (viz obrázek 2). Dále je důležitá poloha zapíchnuté hole. Hůl by měla být na úrovni paty (viz obrázek 1). Hůl by neměla být zapíchnutá před špičkou nohy! Také je důležité uchopení ručky a pouštění ručky za tělem (viz obrázek 3). Před každou chůzi je doporučeno se protáhnout (viz obrázek 4).

obrázek 1
obrázek 2
obrázek 3
obrázek 4

Obchod podle kategorií

Nové v

Ve slevě

Nejlepší prodejci