Ondřej Bank
Ondřej Bank MR ČR 2010 - Špindlerův Mlýn
[photo Marek Schromm]
Ondřej Bank
Ondřej Bank MR ČR 2010 - Špindlerův Mlýn
[photo Marek Schromm]
Ondřej Bank
Ondřej Bank MR ČR 2010 - Špindlerův Mlýn
[photo Marek Schromm]
Lucie Hrstková
Lucie Hrstková MR ČR 2010 - Špindlerův Mlýn
[photo Marek Schromm]
Lucie Hrstková
Lucie Hrstková MR ČR 2010 - Špindlerův Mlýn
[photo Marek Schromm]
Previous
Next

BIRKI RACER Kryštof Krýzl bodoval ve slalomu SP v Levi

Zveřejněno v racing team
Napsal(a)  | pondělí, 12 listopad 2012

První mužský slalom letošní sezony Světového poháru ve finském Levi (v neděli 11. listopadu 2012) zahalila hustá mlha. Ale ani ta nezabránila v zisku bodů českému reprezentantovi Kryštofu Krýzlovi. Náš nejlepší alpský sjezdař loňské sezony ukázal své možnosti a v součtu obou kol obsadil výborné 25. místo.

„Jsem spokojený, slalom jsme zatím moc netrénovali, takže body jsou dobrý. Zatím je to celkem povedený vstup do sezony. 31. místo v Söldenu, teď 25. tady v Levi – nemůžu si stěžovat,“ hodnotil Kryštof Krýzl své výkony. Jeho BIRKI kolega z reprezentace Ondřej Bank jel s vysokým startovním číslem a do třicítky postupujících se ve Finsku bohužel nevešel.

První kolo zahalené do husté mlhy se mu slušně vydařilo. Jeho zaťatá pěst a úsměv na tváři v cílovém prostoru předznamenaly postup do druhého kola. „Už na startu jsem věděl, že musím jet hodně dobrou jízdu, abych měl šanci postoupit. Nepamatuji si, že by závodníci ve třicítce byli srovnaní do vteřiny a půl. To je hrozně málo. Naštěstí se mi první jízda povedla,“ radoval se Kryštof po závodě. V prvním kole zajel 26. nejrychlejší čas a mohl tak začít spřádat plány na druhé kolo a těšit se na první světové body z letošní sezony.

Kryštof Krýzl má ve svém výkonu ještě dost rezerv, jeho možnosti jsou mnohem větší, než zatím ukazuje a jeho trenér si toho je dobře vědom. „Prudká část a dojezd do cíle se Kryštofovi v prvním kole podařily skvěle. Nahoře po startu a na rovinkách má ale ještě pořád rezervy,“ tuší Kryštofův trenér Petr Lajkeb. Na průběžně vedoucího (a později i celkového vítěze závodu) Švéda Andreho Myhrera ztrácel Krýzl po prvním kole jednu vteřinu a 49 setin. 

Druhé kolo Kryštofovi bohužel nevyšlo zcela podle jeho představ. V neustupující mlze ho přemohla touha po jistotě prvních bodů z letošní sezony Světového poháru a nejel na hranici svých možností. „Chtěl jsem to druhý kolo pořádně narvat – ztráta jeden a půl vteřiny a start na nerozbitý trati jsem chtěl využít, ale moc se mi to nepodařilo. Ale jsem spokojený – získat hned v prvním slalomu sezony první body – to je paráda,“ usmíval se Kryštof Krýzl po závodě. Mlha však poté českému závodníkovi pomohla. Několik sjezdařů, kteří startovali po něm, druhé kolo nedokončilo nebo zajelo v součtu obou kol horší časy než náš reprezentant a Kryštof se tak ve výsledkové listině posunul z 26. příčky na konečné 25. místo. Ve druhém kole zajel náš reprezentant 19. nejrychlejší čas.

Již v sobotu nastoupila do slalomu žen další z BIRKI RACING TEAMu Martina Dubovská. Nasbírala cenné zkušenosti, po prvním kole ji patřilo nepostupové 49. místo, ale ona to vzala velmi sportovně a se svým předvedeným výkonem mezi nejlepšími lyžařkami světa byla spokojená. „Byly to první závody v sezoně. Proto jsem spokojená a vím, že se ještě budu zlepšovat. Jízda ve vrchní části byla dobrá, pak jsem asi mohla více riskovat, ale už jsem cítila nohy. Jsem ráda, že jsem závod dokončila,“ zhodnotila svůj výkon sympatická sjezdařka Martina Dubovská.

Děkujeme za vzornou reprezantaci BIRKI!

(AH, díky SH) 

Naposledy změněno pondělí, 12 listopad 2012 01:12

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

O nás se můžete opřít!

BIRKI - sport poles producer;