po
12
XI
2012

První mužský slalom letošní sezony Světového poháru ve finském Levi (v neděli 11. listopadu 2012) zahalila hustá mlha. Ale ani ta nezabránila v zisku bodů českému reprezentantovi Kryštofu Krýzlovi. Náš nejlepší alpský sjezdař loňské sezony ukázal své možnosti a v součtu obou kol obsadil výborné 25. místo.

so
03
XI
2012

Vstup do sezony Světového poháru v alpském lyžování mají za sebou už i BIRKI RACERS. V rakouském Söldenu (28.10.2012) startovali v obřím slalomu Ondřej Bank a Kryštof Krýzl. Bblíže postupu do druhého kola byl Kryštof, kterému na 31. místě utekl postup o pouhé čtyři setiny vteřiny.

út
23
X
2012

O tomto víkendu začíná v Soeldenu sezóna Světového poháru v alpském lyžování a BIRKI RACERS jsou připraveni. Do závodu v obřím slalomu nastoupí dva "naši" reprezentanti, Ondra "Bany" Bank a Kryštof "Kitan" Krýzl. Jsou připraveni? Určitě ano, video z jejich tréninku najdete na webu České televize.

po
19
III
2012

Martina Dubovská vyhrála slalom na Mezinárodním mistrovství Polska. O svém vítězství v závodě, který se jel ve čtvrtek 15.března v Krynici, rozhodla razantně ve druhém kole, kdy se „utrhla“ a zajela zdaleka nejlepší čas, o 1,5 vteřiny před ostatními. Kromě prvního místa, které se samozřejmě počítá, si Martina vyjela také výborné slalomové FIS body – 17.29, své nejlepší v kariéře. Ve stávající listině má 19.63. Ve stejném závodě skončila další česká reprezentační juniorka Kateřina Kotrlová šestá, i ona si sjela 28.67 a svoje dosavadní nejlepší FIS bodíky.

16
III
2012

Znáte aktuální složení teamu BIRKI RACERS: Kryštof Krýzl, Michaela Smutná, Valentina Volopichová, Adam Kotzman, Ondřej Berndt, Veronika Čamková, Martina Dubovská, Helenka Schrommová, Jan Čermák, Daniel Paulus. Patří k nim o Ondřej Bank, ale ten si dal pauzu, kluk jeden.

čt
06
I
2011

Do druhého kola dnešního závodu Světového poháru nakonec neprošel ani jeden český lyžař. Mezi slalomovými tyčemi v Záhřebu měl k postupu nejblíže Ondřej Bank na 31. místě, kterému chyběla jediná setina do elitní třicítky. "Ze začátku jsem se možná trochu bál, nevěděl jsem, co od toho čekat, ale vydrželo to a příště už to bude v pohodě. Dole už jsem se snažil, ale ten rytmus jsem nechytil," uvedl Bank po závodě. Třiapadesátý čas zajel Kryštof Krýzl, Martin Vráblík první kolo nedokončil.

čt
06
I
2011

Druhý nejlepší výsledek své kariéry ve Světovém poháru a své životní maximum v obřím slalomu předvedl dnes v závodě SP v Alta Badii český reprezentant Ondřej Bank. Jeho dnešní páté místo jen podtrhuje fakt, že mu úvodní část sezóny vyšla znamenitě a že v SP 2010/2011 patří mezi absolutní světovou špičku.

út
07
IX
2010

Zveme Vás na již tradiční letní kondiční kemp, který se koná pod taktovkou Ondry Banka a jeho kondičního trenéra Josefa Andrleho, a to v novém lyžařském areálu na Dolní Moravě.

út
07
IX
2010

Ondřej Bank jako první český sjezdař získal na jednom domácím šampionátu čtyři tituly. Nejlepší domácí lyžař dnes podtrhl svoji nadvládu triumfem ve slalomu, předtím ve Špindlerově Mlýně vyhrál super-G, superkombinaci i obří slalom. Dohromady má již jedenáct českých titulů.

út
07
IX
2010

Celkem čtyři sady medailí byly ve hře v úvodní den Mezinárodního mistrovství České republiky v alpských disciplínách ve Špindlerově Mlýně. Ženy i muži měli na programu superkombinaci, přičemž její první část, superobří slalom, se vyhodnocovala samostatně jako mistrovský závod.