historie firmy

Vážení zákazníci,

dovolte mi, abych Vás seznámil s firmou BIRKI. Tato společnost má svou bohatou tradici nejen na jesenicku, kde je její dosavadní působiště, ale také již na světovém trhu. Jméno BIRKI dnes naleznete na lyžařských holích pro běžkařské, sjezdařské, ale také turistické vyžití.

Myšlenkou začít vyrábět lyžařské hole, jsme se začali zabývat již v roce 1995, přičemž naším hlavním cílem bylo zachovat tradici výroby holí, ale také ji dále rozvíjet.

Úzký vztah zakladatelů firmy k tomuto sportu se projevil při výběru jména firmy. To vychází z dávné pověsti o norských bojovnících Birkebeinerech, kteří v roce 1206, během boje o vládu v zemi, podnikli výpravu pro svého dvouletého krále Haakona Haakonsona, a při této výpravě použili lyže, čímž položili základ lyžování.

Doufám, že jako zákaníci budete po seznámení s našimi produkty přinejmenším spokojeni a že hole Birki budou Vaším příjemným společníkem při Vašem sportovním vyžitím.

Budeme také rádi, podělíte-li se s námi o Vaše připomínky, přání, či dotazy prostřednictvím naší mailové adresy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Aktuální informace o našich produktech najdete v katalogu.

Marek Schromm
majitel společnosti
Naposledy změněno pátek, 07 září 2012 14:59

O nás se můžete opřít!

BIRKI - sport poles producer;